Pompa Ciepła to urządzenie wykorzystujące energię cieplną otoczenia, powietrza, gruntu lub wody. Uzyskane ciepło jest sprężane tak aby uzyskać moc grzewczą i następnie przekazywane do ogrzewania ciepłej wody użytkowej bądź centralnego ogrzewania. Dzięki najnowocześniejszej technice, Pompy Ciepła potrafią pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach uzyskując niezwykle wyśrubowane efekty grzewcze oraz bardzo niskie koszty ogrzewania.

 

Pompa ciepła posiada tak zwane dolne źródło ciepła, tj. źródło z którego uzyskuje wstępną temperaturę. Dolnym źródłem najczęściej jest grunt (odwierty gruntowe bądź kolektor poziomy) lub powietrze (wewnętrzne budynku bądź zewnętrzne), rzadziej jest to woda (jezioro bądź rzeka). Po uzyskaniu ciepła i sprężeniu przez wysykoefektywną sprężarkę, ciepło zostaje przekazane na tzw. górne źródło czyli instalację c.o. podłogową, ścienną lub grzejnikową a także do zasobników ciepłej wody.

 

Pompa Ciepła to obecnie najefektywniejsze rozwiązanie do ogrzewania. Tańsze w eksploatacji od paliwa gazowego i olejowego, czystsze od ogrzewania węglowego, mniej pracochłonne od kotłów na paliwa stałe. Dzięki rozwijającemu się systemowi dopłat ogrzewanie z Pompy Ciepła jest dostępne do coraz szerszego grona użytkowników.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej i dobrać Pompę Ciepła do Twoich potrzeb a także dowiedzieć się o najkorzystniejszym sposobie sfinansowania? Zadzwoń i umów się na spotkanie naszym Doradcą Technicznym.